10/08/08

Wiadomo nie od dziś, że nikt nie rodzi się prorokiem we własnym kraju. Mamy wiele dowodów tej powszechnej mądrości. Kolejnego dostarcza nam, często lekko i nie do końca poważnie traktowany, współczesny świat mody.  Mało jest informacji o ilustracji mody, czyli dziedzinie z pogranicza grafiki użytkowej i sztuki, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem na świecie. W Polsce jest to obszar kultury dotąd nie odkryty i mimo, że funkcjonuje od wielu lat w prasie i reklamie, artyści ją tworzący pozostają w cieniu. Chcąc pomóc zminieć tę sytuację, po raz kolejny wspieramy działania kulturalne, tym razem sponsorując wystawę Fashion Draw, która za swój dwutygodniowy dom wybrała Skwer – Filię Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny, znajdujący się przy jednym z najpiękniejszych zakątków Warszawy – Skwerze Hoovera. Jest to miejsce wyjątkowe, przyciągające swoją niespotykaną estetyką i atmosferą wpisującą się w rytm i energię naszego miasta.

Zapraszamy na wernisaż w poniedziałek 16 sierpnia, zapraszamy w każdy dzień naszych przyjaciół, partnerów biznesowych, wszystkich którym blisko do sztuki. Chcemy pomóc w poznaniu i pokazaniu niezwykle utalentowanych polskich twórców, często bardziej docenianych zagranicą niż w kraju.  W Skwerze spotkamy się z czołówką polskich ilustratorów mody, projektantów, stylistów, grafików i malarzy. Swoje prace pokażą Agata Endo Nowicka, Anna Halarewicz, Magdalena Antoniuk, Olka Osadziska, Natalii Jaroszewska, Tomek Sadurski, Anna Maria Przybysz i Łukasz Pycior.

(284)